Connect with us

دسته‌بندی نشده

عوارض جانبی دایود لیزر (حذف موهای زاید )

Published

on

عوارض جانبی دایود لیزر

What are the Real Side Effects of Laser Hair Removal?

عوارض جانبی دایود لیزر (حذف موهای زاید )

حذف موهای زاید با لیزر یکی از پر طرفدارترین روشهای حذف دایمی موهای زاید میباشد.اما با وجود اینکه این روش کارایی طولانی مدت داشته و بدون درد می باشد ؛ کاملا بدون خطر نبوده و عوارضی ممکن است داشته باشد که بهتر است مراجعه کنندگان قبل از اقدام به درمان از آنها آگاه باشند.

عوارض جانبی دایود لیزر

بعضی از عوارض جانبی شایع حذف موهای زاید با دایود لیزر

تصویر مربوط به یک نمونه ی شدید جوش زدن محل درمان با لیزر می باشد .

تصویر مربوط به یک نمونه ی شدید جوش زدن محل درمان با لیزر می باشد .

خارش :

دایود لیزر برای سوزاندن ریشه ی موها تنظیم شده است اما ممکن است به سلولهای پوست شما هم کمی آسیب بزند . اگر سلولهای پوست شما به مقدار زیاد در معرض اشعهی لیزر قرار بگیرند ممکن است آسیب ببینند . خارش پوست بعد از حذف موهای زاید به خاطر زخمهای میکروسکوپی و ریز لایههای پوست ایجاد می شود .

سرخ شدن و تورم :

چهار علامت عمومی برای آسیب دیدگی وجود دارد؛تورم و سرخ شدن دو تا از آنها هستند.اگر پوست شما در اثر لیزر آسیب ببیند خون برای درمان آسیب دیدگی به محل جراحت جاری میشود که باعث تورم و سرخ شدگی میشود.

این دو علامت در مراجعان دایود لیزر شایع هستند، اما خبر خوب این است که طی دو یا سه روز این مشکل حل میشود.

More Serious but Less Common Side Effects

عوارض جدی تر اما کمتر شایع دایود لیزر حذف موهای زاید

عوارض کمتر شایعی وجود دارند اما با وجود شانس کم بیمار باید در مورد احتمال آنها آگاه باشد.

سیاه شدگی یکی از عوارض نادر اما غیر جدی دایود لیزر است

سیاه شدگی یکی از عوارض نادر اما غیر جدی دایود لیزر است

لکه های سفید پوستی

دایود لیزر باید به داخل پوست شما نفوذ کرده و رنگدانههای ریشهی مو را بسوزاند. اما تنظیم نادرست لیزر ممکن است باعث سوختگی رنگدانههای سلولهای پوست شما شود.این باعث میشود شما رنگ پوست خود را از دست بدهیدودر بخشهایی از بدن شما تکههایی با رنگ روشنتر به وجود بیایند.

برای جلوگیری از دائمی شدن این لکه ها تا از بین رفتن آنها باید از کرمهای ضدآفتاب استفاده کرد.

لکه های رنگی

نور به طور طبیعی باعث ایجاد لکههای رنگی در پوست میشود. ممکن است پوست شما تشخیص بدهد که حفاظ کافی در برابر نور لیزر ندارد و در نواحی پوست شما مقدار رنگ دانه ها زیاد شود.

سوختگی :

تنظیم نادرست دستگاه لیزر ممکن است باعث سوختگی برروی پوست شود معمولا این سوختگیها از نوع اول بوده و جدی نیستند. عوارضی شبیه به آفتاب سوختگی داشته و در عرض چند روز بر طرف می شود.

تشدید آکنه :

همزمان با تابش لیزر به پوست،ممکن است اشعهی لیزر باعث تحریک تولید sebum شود . sebum  روغنی است که پوست شما را از آسیب محافظت می کند . افزایش میزان sebum ممکن است باعث افزایش تعداد حفره های پوستی شود .

جای زخم (دلمه های سفت روی پوست) (کوزلی):

بدن شما برای محافظت محلهای آسیب دیده آنها را با فیبر وسایر مواد شیمیایی می پوشاند . این جای زخمها خیلی خفیف بوده و شبیه به عوارض تاتو هستد و بسیار زود بر طرف می شوند .

خون ریزی زیر پوستی :

این اسمی با کلاس برای خون مردگی های بنفش یا سیاه رنگ پوست می باشد . این علائم در نتیجه ی آسیب دیدن مویرگهای پوست به وجود می آیند و یکی از عوارض شایع استفاده ی نادرست از لیزر می باشند . لیزر می تواند با حرارت دادن خون داخل رگها باعث ترکیدن مویرگها و خون مردگی بشود .

جوش و عفونت :

پوست آسیب دیده مقاومت کمتری در برابر عفونتها دارد . تنظیم نادرست دستگاه لیزر باعث آسیب پوست و افزایش امکان عفونت می گردد.
عفونت ممکن است از خفیف تا شدید باشد .

Other Less Common Side Effects that you may Experience

عوارض کمتر دیگری که ممکن است دچار آن بشوید .

"<yoastmark
 

خارش واحساس نارحتی:

به دلیل رویش موی ؛ جدید اگر شما تا حالا موی سینهی،خودرو با تیغ اصلاح کرده باشید.بااین احساس آشنایی دارید.

حساس شدن پوست :

ممکناست،تاچندروزبعدازحذفموهایزاید،بادایودلیزرپوست،شمابسیارحساسشدهوبهآسانیتحتتاثیرموادشیمیایی،کرمهاوآسیبهایمحیطیقراربگیرد.

آفتاب سوختگی شدید :

پوست شما موقع درمان با،دایود لیزر،در معرض مقدار زیادی نور قرار میگیردو ممکن است.تاچند هفته مقاومت شما،دربرابر آفتاب سوختگی،کاهش یابد.

بی حسی یا زق زق پوست :

اگر پایانه های عصبی آسیب ببینند ممکن است که حس لامسه ی شما دچار مشکل شود .

حسایست به ژل های استفاده شده :

در بعضی موارد از ژل های بیحس کننده در موقع درمان با دایود لیزر استفاده می شود .
بعضی افراد ممکن است.به این کرم حساسیت نشان دهند.بهتر است،قبل از درمان در قسمتی،از بدن ژل بی حسی امتحان شود.

Laser Hair Removal Side Effects Study

بررسی آمار عوارض دایود لیزر حذف موهای زاید

یکی مطالعه که اخیرا بر روی مراجعان حذف موهای زاید با دایود لیزر انجام گرفته به شرح زیر می باشد .

همانطوریکه مشاهده میکنید،بیشتر افراد نشانههای سرخی،در محل درمان به وجود می آید،که در عرض چند ساعت بهبود پیدا میکند.
در رتبه
های بعدی که با فاصلههای زیاد نمایش داده میشود علائم تورم در رتبهی دوم را در میان عوارض شایع شده است.

باید توجه داشت که همهی این عوارض در کمتر 12 هفته بعد از آخرین جلسه ی درمان بهبود پیدا می کنند .

Continue Reading
2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: ایا دائمی بودن لیزر موهای زائد واقعی است؟ – سایت خبری market-center

    • admin

      اکتبر 27, 2018 at 5:35 ب.ظ

      هیچگونه لیزری وجود ندارد که حذف موهای زائد دایمی باشد

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی نشده

لیفت چشم با پلاسماجت

Published

on

لیفت چشم با پلاسماجت

پلاسما جت (درمان افتادگی پلک )

لیفت چشم با پلاسماجتکلینیک جدید برای لیزر پوست و وین – درمان  پلاسماجت لیفت (بلفاروپلاستی فوقانی غیر جراحی) که منجر به سفت شدن سریع پوست می شود بدون نیاز به عمل جراحی.

 پلاسماجت چیست و چگونه کار می کند؟

پلاسما جت لیفت با استفاده از ترشحات الکتریکی به طور خاص از فناوری پلاسما اکسپرس استفاده می کند. پلاسما حالت چهارم ماده است که در آن مولکولها به شکل یونیزه شده قرار دارند. تخلیه پلاسما با ایجاد قوس بین نوک دستگاه پلاسما جت و ناحیه درمان روی پوست با استفاده از ولتاژ بالا اما جریان بسیار کم ایجاد می شود.

فرآیند پلاسما پتانسیل الکتریکی غشای سلولی را احیا می کند ، سلول ها مجدداً هیدراته می شوند و پوست محکم تر می شود.

پلاسما جت تنها دستگاهی است که از این فناوری استفاده می کند.

پلاسما جت فناوری نسل بعدی برای سفت شدن پوست و تحریک تولید کلاژن است. این ماده پوست را قادر می سازد تا میزان قابل توجهی از سفت شدن و تولید کلاژن بخصوص در مناطقی که قبلاً قادر به ارائه درمان غیر جراحی مؤثر نبودند ، تولید کند.

به ویژه در بالا بردن افتادگی پلک های بالا و کاهش خطوط عمیق (ریتید ها) مؤثر است.

پلاسما جت یک وسیله پزشکی است که تنها توسط متخصصین آموزش دیده بهداشت قابل استفاده است.

با  پلاسماجتچه مناطقی قابل درمان است؟

پلاسما جت می تواند در هر قسمت از پوست مورد استفاده قرار گیرد ، و به ویژه برای درمان پلک فوقانی (بلفاروپلاستی فوقانی غیر جراحی) مناسب است و باعث کاهش افتادگی و محکم شدن ناحیه می شود.

مناطق دیگری که می توان از آن استفاده کرد شامل کاهش خطوط ریز و چین و چروک صورت و بدن مانند خطوط سیگاری ، خطوط صورت ، ناحیه دکمه شکم ، ران ها ، شکاف و دکوراسیون می باشد.

همچنین می توان از آن برای اصلاح زخم (از جمله زخم آکنه) ، سستی پوست ، بیش از حد رنگدانه ، از بین بردن برچسب های پوستی زگیل و غیره استفاده کرد.

Continue Reading

دایود لیزر یا لیزر دایود

لیزر موهای زائد

Published

on

لیزر موهای زائد

در این مقاله

مزایای لیزر موهای زائد نحوه آماده سازی برای لیزر موهای زائد چه می توان انتظار داشت در طی لیزر موهای زائد و همچنین خطرات ناشی از لیزر موهای زائد
اگر از اصلاح ، موچین یا اپیلاسیون برای از بین بردن موهای ناخواسته راضی نیستید ، لیزر موهای زائد ممکن است گزینه ای باشد که باید در نظر بگیرید.
لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد یکی از متداول ترین روشهای آرایشی در ایالات متحده است. نور بسیار متمرکز در فولیکولهای مو را تاب می کند. رنگدانه در فولیکول ها نور را جذب می کنند. که موها را از بین می برد.

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر برای از بین بردن موهای ناخواسته صورت ، پا ، چانه ، پشت ، بازو ، زیر بغل ، خط بیکینی و مناطق دیگر مفید است.

مزایای لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

دقت، درستی. لیزرها می توانند موهای تیره و درشت را به طور انتخابی هدف قرار دهند در حالی که پوست اطراف خود را آسیب نبینند.

سرعت. هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند موهای زیادی را همزمان انجام دهد. لیزر می تواند هر ثانیه تقریباً اندازه یک چهارم را درمان کند. مناطق کوچک مانند لب فوقانی در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و مناطق بزرگ مانند پشت یا پاها ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.

پیش بینی بیشتر بیماران بعد از متوسط ​​سه تا هفت جلسه ریزش مو دائمی دارند.

نحوه آماده سازی برای لیزر موهای زائد

لیزر چیزی بیش از موهای زائد ناخواسته است. این یک روش پزشکی است که به انجام تمرین نیاز دارد و خطرات احتمالی را به همراه دارد. قبل از انجام لیزر  ، باید اعتبار پزشک یا تکنسین انجام این عمل را به طور کامل بررسی کنید.

اگر قصد انجام لیزر  را دارید ، باید شش هفته قبل از درمان ، چیدن ، اپیلاسیون و الکترولیز را محدود کنید. این امر به این دلیل است که لیزر ریشه های مو را هدف قرار می دهد ، که به طور موقت با اپیلاسیون و یا زدن آنها از بین می رود.

همچنین باید شش هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث می شود که لیزر کمتر موثر باشد و عوارض بعد از درمان را بیشتر کند.

در هنگام لیزر مو چه انتظاری دارید

درست قبل از عمل ، موهای شما که تحت معالجه قرار می گیرند ، تا چند میلی متر از سطح پوست بریده می شوند. معمولاً داروی بی حسی موضعی 20 تا 30 دقیقه قبل از عمل لیزر برای کمک به لکه دار شدن پالس های لیزر استفاده می شود. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ ، ضخامت و محل قرارگیری موهای شما و همچنین پوست شما تنظیم می شود. رنگ

Continue Reading

دسته‌بندی نشده

چیزهایی که باید بدانید قبل از تصمیم گیری برای درمان هایفو

Published

on

چیزهایی که باید بدانید قبل از تصمیم گیری برای درمان هایفو

هایفو درمانی

چیزهایی که باید بدانید قبل از تصمیم گیری برای درمان هایفوهایفو (سونوگرافی با تمرکز شدید) یکی از گزینه های درمانی بدون درد و غیر جراحی برای سفت شدن پوست محسوب می شود. به زبان ساده ، هایفو بهترین راه حل برای هرگونه مشکل پیر شدن پوست است. هنگامی که شما به 40 و 50 خود ضربه بزنید ، به دلیل ایجاد چین و چروک ، خطوط ریز و دراز کشیدن ، پوست شما ناخوشایند به نظر می رسد. برای به دست آوردن پوست جوان تر و درخشان خود ، بسیاری از افراد در نظر گرفتن درمان هایفو هستند.

به نظر می رسد شگفت آور است ، اما در ابتدا از هایفو برای درمان تومورها استفاده می شد. دیر نشده بود که دانشمندان کاربردها و فواید آن را در معالجه آرایشی و بهداشتی کشف کردند. این فرمول به طور رسمی توسط سازمان غذا و دارو تصویب شده است. اکنون هایفو به عنوان یک درمان ایمن و غیر تهاجمی شناخته شده است که به افراد بی شماری کمک کرده است تا به امروز چهره ای درخشان و جوان نگاه کنند. به طور خلاصه ، این روش لیفت صورت است که صورت را محکم و جوان سازی می کند. اگرچه دانشمندان ممکن است به تحقیقات بیشتری نیاز داشته باشند تا مشخص شود که آیا همه می توانند این روش درمانی را طی کنند ، اما به جرات می توان گفت هایفو یک فرمول امیدوارکننده است که چهره جوانی را برای شما به همراه دارد.

هایفو چگونه کار می کند؟

همانطور که از این نام پیداست ،هایفو از انرژی سونوگرافی برای گرم کردن بافتهای زیر سطح پوست استفاده می کند. به محض رسیدن سلولهای پوستی به دمای معینی ، آسیب های لازم را متحمل می شوند. در حالی که ممکن است این وحشتناک به نظر برسد ، در واقع سلول های شما را مجبور به تولید کلاژن بیشتری می کند (عنصری که به پوست شما تعریفی می دهد).

مقدار زیادی کلاژن به پوست سالمتر و سفت تر منجر می شود. هایفو یک درمان بی خطر محسوب می شود زیرا انرژی سونوگرافی تنها بافتی را که در زیر سطح پوست شما وجود دارد هدف قرار می دهد. به این ترتیب ، بیماران می توانند اطمینان داشته باشند كه هایفو هیچ گونه آسیبی به لایه های بالایی پوست آنها وارد نمی كند. هرچند ممکن است درمان مؤثر باشد ، لازم به ذکر است که ممکن است هایفوگزینه درمانی مناسبی برای همه نباشد. پزشکان معمولاً این روش را برای افراد 30 ساله و بالاتر توصیه می کنند. در حالی که ممکن است این مورد اتفاق بیفتد ، افراد سالخورده و دارای پوست خنجر کاندیدای ایده آل برای سونوگرافی نیستند. درعوض ، عمل جراحی لیفت صورت نتایج بهتری خواهد داشت.

مزایای درمان هایفو

مطالعات نشان می دهد که گزینه های دیگر برای جراحی لیفت صورت با گذشت زمان از محبوبیت عظیمی برخوردار شده اند. هایفو یکی دیگر از گزینه های درمانی غیر جراحی است که طی چند سال گذشته شاهد افزایش محبوبیت بوده است. برخی از مزایای رایج شما از درمان اولتراسوند با شدت بالا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز
یک فک بهتر و برجسته تر
پوست نرم و صاف
پلک ها ، گونه ها و ابروهای بلند شده
پوست محکم (مخصوصاً در مناطقی مانند گردن)
ممکن است چند هفته طول بکشد تا متوجه نتایج شوید ، اما هایفو می تواند یک راه حل عالی برای مشکلات پیری پوست باشد.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2019 yaniteb.